Що беремо із собою з минулого без змін? Що модифікуємо, виправляємо, підлаштовуємо? Що створюємо з нуля?
Які спеціалісти та нові навички потрібні для швидкого переосмислення, повоєнної відбудови та подальшого розвитку?
Що зі зруйнованого відбудовуємо? Відбудовуємо з якими змінами? Що будуємо нового? Будуємо для чого і для кого?
Хто буде жити у відбудованих громадах? В чому привабливість нових громад? Як зародяться і будуть жити відроджені спільноти?
RAF4UA (Rebuilding Acceleration Framework for Ukraine) -
набір методик, інструментів та організаційних принципів, що забезпечать випереджальну повоєнну відбудову та розвиток українських громад.
В якій ролі я можу долучитись?
Комітет з відбудови
Якщо я відчуваю готовність ініціювати створення чи долучитись до вже створеного комітету з відбудови (штабу), який досліджуватиме потреби, збиратиме перевірені інструменти та визначатиме стратегію випереджальної повоєнної відбудови та розвитку моєї громади.
Швидше за все я: депутат місцевої ради, працівник ОМС, громадський активіст, експерт з питань урбаністики, екології, соціології, психології тощо.
Імплементатори
Якщо ми у своїй організації чи підприємстві володіємо достатніми професійними та організаційними ресурсами для того щоб взяти на себе реалізацію одного або кількох проектів випереджального розвитку, актуальність яких підтверджена комітетом з відбудови нашої громади.
Швидше за все я: керівник чи менеджер громадської організації чи приватного бізнесу, проектний менеджер чи координатор проектів місцевого розвитку.
Імпакт-інвестори
Якщо я особисто, моя організація чи підприємство готові профінансувати один чи кілька проектів випереджальної відбудови та розвитку нашої громади, для якого є відповідні імплементатори, та актуальність якого підтверджено місцевим штабом повоєнної відбудови.
Швидше за все я: власник бізнесу, менеджер проектів міжнародної технічної допомоги, керівник благодійних чи донорських організацій.
Провайдери
Підприємства, установи, організації, які приєднались до руху, розробляють, володіють та можуть надавати інструменти (проекти, товари, послуги, експертизу тощо), що сприяють випереджальному розвитку громад і можуть бути використані у повоєнний час відбудови України.
Михайло Войтович
au.gro.cow%40emag
Михайло спеціалізується на розробці продуктових рішень, що стосуються впровадження змін у спільнотах на основі ігрофікаційних, ігрових та партисипативних технологій. У команді raf4ua - відповідає за ідеологію, модифікацію старих, виробництво та верифікацію нових продуктів, що сприяють та забезпечують випереджальний розвиток громад.
Тарас Тимчук
moc.liamg%40kuhcmytsarat
Тарас працює у якості фасилітатора з розробки складних рішень з допомогою партисипативних інструментів понад 15 років. У команді raf4ua Тарас супроводжує процес розробки продуктових рішень та налагодження системної співпраці з міжнародними донорськими програмами та імпакт-інвесторами, які ставлять за мету - відновлення післявоєнної України.
Ольга Башняк
au.gro.dipi%40ofni
Ольга понад 5 років займається розробкою освітніх програм, та дизайном освітніх курсів. Координує мережу майстрів гри розміром 300+ експертів, які використовують ігрові інструменти в освіті. У команді raf4ua опікується розвитком та нарощенням спільноти експертів.
Олександра Гусар
au.gro.cow%40ofni
Олександра більше 10 років в логістиці та в адмініструванні фінансів, персоналу, бізнес-процесів. Так і в команді raf4ua опікується матеріально-технічним забезпеченням, фінансовим обліком та фінансовим супроводом проектів, що реалізуються.
Юлія Юшкевич
au.gro.cow%40troppus
Юлія з моменту початку роботи в екосистемі Світу Громад координує більшість польових досліджень та адмініструє стосунки з громадами, з якими ми працюємо в освітніх та інвестиційних проектах. В команді raf4ua опікується дослідженнями, опитуваннями та логістичним супроводом он-лайн та оф-лайн заходів.