Залучення ветеранів і ВПО до активної участі в житті громади – не лише необхідність, але й можливість для взаємного посилення та економічного прориву.
У нашій громаді є потужний ресурс, який може залишатися в тіні і не бути завжди очевидним. Це ветерани та внутрішньо переміщені особи (ВПО) – люди з унікальним досвідом, навичками та мотивацією. Вони можуть стати і поступово стають рушієм економічного розвитку та соціального відновлення після війни. Крім того, економічна реінтеграція є однією з ключових для людей, які хочуть наново знайти собі місце в громаді.
Проведемо відкритий діалог між ветеранами, ВПО, місцевою владою, бізнесом та громадськістю у форматі світового кафе.
Визначимо конкретні сфери, де ветерани та ВПО можуть найкраще реалізувати свої навички та знання.
Практично протестуємо кращі ідеї через управлінське ігрове моделювання, що дасть широку оцінку їх економічного потенціалу.
Зберемо всі ідеї та пропозиції в «Книгу взаємодії: Ветерани та громада – можливості win-win», яка стане практичним довідником для представників всіх громад України.
Коли і як?
Проект стартував 12 травня 2025 року і триватиме до кінця липня 2025 року. Важливі дати:
06
Червня
Велика зустріч у форматі «Світове кафе»
50-100 учасників
Як долучитися?
Ветерани російсько-української війни
Внутрішньо переміщені особи (ВПО)
Представники місцевої влади
Представники місцевого бізнесу
Громадські активісти та представники місцевих громадських організацій
Додаткові компетентності та експертиза, що цікавить
Олександра Гусар
Керівниця проектуau.gro.dipi%40ofni
Проект «ВПО та ветерани як локомотив розвитку громади: демократичний діалог для ефективних рішень» реалізується у рамках проєкту «Демократична інтеграція, стійкість, та залучення» (Ukraine-DARE), який втілює Democracy Reporting International (DRI) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини. Проєкт має на меті сприяти наближенню українського законодавства до норм Європейського Союзу, розбудовувати діалог щодо викликів для демократії в Україні під час війни, та сприяти громадянській активності молоді.Думки та погляди, виражені під час реалізації проєкту, не обов’язково відображають позицію Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.