…бомба а не заголовок…

“Несподівано” ІПІД в моїй особі запросили на на баркемп (досі не знаю толком що означає це слово) та конкурс інноваційних проектів ElectUACamp. Звучало це приблизно так: “Інтерньюз-Україна” за підтримки Програми У-Медіа запрошує активістів та журналістів до участі у ElectUACamp – баркемпі та конкурсі інноваційних проектів з метою підсилення ролі громадян та контролю за прозорістю виборчого процесу.

Це запустило процеси (трохи згадування трохи придумування)… В результаті народився проект Транай (для того щоб максимально осягнути глибину широт – рекомендується до прочитання “Квиток на планету Транай” Роберта Шеклі).

Звісно геть все як на Транаї реалізувати відразу важко, а дещо без змін в Конституцію – неможливо. Та навіть шлях у 1000 кілометрів починається з одного кроку…

Тож ТРАНАЙ розпочнеться як система он-лайн моніторингу і рейтингування згадувань політиків та політичних формувань (партій, об’єднань і інших рухів) в UA-неті.

Щоденно система “читатиме” новини найбільш відвідуваних національних та локальних електронних ЗМІ та обраховуватиме згадування кандидатів і політичних партій у публікаціях, автоматично формуючи рейтинг їх інформаційної активності. Результати моніторингу будуть виводитись поденно і можуть слугувати основою для аналітичних звітів та публікацій ЗМІ, та і самим політичним конкурентам буде цікаво помірятись іще одним рейтингом. А взагалі легенда така, що кого більше згадують – за того більше і голосують.

На найближчу перспективу (десь так в районі 25 жовтня) планується підготовка двох загальнонаціональних звітів по інформаційній активності кандидатів на посаду міських голів обласних центрів України та політичних партій по областях України.

На трішки дальшу перспективу у нас другі тури виборів мерів і відслідковування активності вже обраних політиків і партій а може іще й тих хто програв (це може бути цікавіше).

А ось трохи смішна презентація, з якою я рвонув у змагання за грант від Інтернюзу:


На разі все, переможців відбору і їх проекти згадаємо у наступних публікаціях.


У цій публікації згадуються:

Інтерньюз-Україна.

ElectUA – традиції інновацій під час громадського контролю за виборами.

Роберт Шеклі  і його повість “Квиток на планету Транай“.

Баркемп.