Попередні публікації в серії:

Світ Громад для людей

Світ Громад для бізнесу та місцевого економічного розвитку

Під муніципалітетами в цій статті ми будемо розуміти увесь комплекс місцевої влади, який управляє життям громади. Тобто це голова громади, місцева рада, виконавчі структури місцево влади, комунальні підприємства тощо.

hall

Не є секретом те, що в першу чергу інтернет-сервіс Світ Громад був задуманий саме для використання офіційними та неофіційними лідерами громад для підвищення їхньої спроможності та мотивації в такому нелегкому процесі як впровадження змін (реформ). Саме цей підхід і зумовив конфігурацію інтернет-сервісу, його наповнення та структуру. Так чим же Світ Громад є корисним для місцевої влади?

Час

На дворі вже давно 21 століття. Це не лише «гаджети» та тотальна «інтернетизація». В першу чергу, нові технології дають можливість економити найцінніший ресурс людини – її час. Переконані, що більшість голів громад, погодяться з тим, що чого-чого, а часу їм завжди бракує. Прості у використанні інструменти Світ Громад дають можливість, витрачаючи лише 20-30 хвилин на день, забезпечувати якісну та сучасну промоцію громади, її туристичних та інвестиційних можливостей. І уся ця інформація в один момент стає доступною мільйонам користувачів інтернету. Достатньо заповнити прості форми в віртуальному кабінеті громади і увесь світ дізнається про продукти громади, зможе їх замовити, зв’язатись з керівником інвестиційного проекту, спланувати свій туристичний маршрут.

Гроші

За часом нероздільно йдуть гроші. Нові технології дозволять не витрачатись на зайві поїздки, відрядження, друк буклетів. Не потрібно винаходити свій велосипед для вирішення проблеми, яку вже хтось успішно вирішив. Можна вести бізнес не виходячи з дому і не будуючи склади і магазини. Організовувати фестивалі і в лічені години запрошувати тисячі гостей. Інформувати громаду і отримувати зворотній зв’язок в режимі реального часу. Технології скорочують відстань між людьми і скорочують витрати на комунікацію.

Горизонтальні зв’язки та партнерства

Світ Громад відразу розроблявся з врахуванням сучасних тенденцій у будівництві інтернет-сервісів. Використовуючи його можливості, ви завжди будете знати, що усі інновації, які впроваджує наша команда стають доступними відразу для всіх громад. Та основна «фішка» не стосується технологій. Ми прагнемо створити середовище горизонтальної комунікації між громадами. Як показує досвід, мабуть 90% часу і уваги, який мають представники громад, які беруть участь у різних конференціях, тренінгах та інших «воркшопах», намагаються витрачати на спілкування між собою. І це логічно, адже характер і набір проблем, з якими щодня працюють муніципалітети громад в більшості не просто схожі, а однакові. І рішення, знайдене у Львівській області, як правило може бути легко використане в Луганській. Щодо питання кооперації громад для вирішення спільних проблем – то можливості таких партнерств взагалі важко прорахувати і вони можуть дати неймовірний ефект.

Незалежність місцевої політики

На Світі Громад спеціально не створено жодних регіональних чи субрегіональних об’єднань (немає обласних чи районних представництв). Основним і єдиним суб’єктом виступає громада. Не залежно від її розміру, статусу, заможності чи місця розташування.

Позиціонування громади

Світ Громад дає можливість швидкої оцінки власних ресурсів та можливостей громади. Це дозволяє не лише чітко презентувати себе назовні. Це, в першу чергу, можливість зрозуміти самим для себе, що потрібно розвивати в першу чергу, на що робити ставку, від чого відмовитись. Не зважаючи на єдине правове поле, можливості та ресурси в усіх громад різні, а отже немає єдиного універсального шляху для всіх (хіба що розвиток підприємництва і створення нових робочих місць).

Конкуренція як система координат

Оцінивши власні ресурси та можливості, час озирнутись. З кимось із інших громад ви будете конкурувати, з кимось – налагоджувати партнерство. Це система координат, яка дозволить вам оцінювати швидкість та якість власного розвитку. Ви рухаєтесь швидше чи повільніше від конкурентів? Можливо варто подумати про партнерство щоб посилити свої позиції? А може навпаки, ваш партнер вас гальмує?

Прозорість та відкритість

Практично усі голови громад, з ким довелось поспілкуватись в процесі роботи над сервісом, підтвердили, що прозорість та відкритість місцевої влади – це чи не головний інструмент впровадження реформ. Адже, це в першу чергу інструмент забезпечення зрозумілості і прогнозованості дій влади для громадян. Що в свою чергу дозволяє розраховувати на їх підтримку а не супротив (адже люди, природно, чинять супротив усьому незрозумілому) особливо у сфері так званих непопулярних рішень. Можна витратити 3 мільйони гривень з місцевого бюджету на підтримання бібліотек, в які ніхто не ходить. А можна вкласти ці ресурси в перетворення бібліотек в місця громади, школи підприємництва, гуртки робототехніки, курси програмування чи фрілансу…

Місцевий економічний розвиток

Відкритість і прогнозованість місцевої влади дуже часто вказується інвестиційними компаніями як ключовий фактор, який впливає на їхнє рішення про розміщення інвестицій на тій чи іншій території. Інше діло, що інвестори дуже мало знають (щоб не сказати – нічого не знають) про інвестиційні можливості більшості громад, адже, в кращому випадку, інвестиційна політика в Україні реалізовувалась (якщо реалізовувалась) на рівні обласних адміністрацій. Світ Громад надає можливість громадам вести свою, незалежну, інвестиційну політику і розвивати ті сфери місцевої економіки, які потрібні самій громаді.

Трохи про безкоштовність

Нас часто запитують, чи Світ Громад платний. На сьогодні прийнято рішення, що користування можливостями сервісу для українських громад буде безкоштовним. Платними можуть бути якісь додаткові послуги, потреба в яких виникатиме у тієї чи іншої громади. Наприклад юридична допомога у впровадженні системи проведення закупівель за кошти місцевого бюджету, чи консультації фінансистів щодо оптимізації та підвищення ефективності місцевого бюджету, чи професійне оформлення і просування конкретного інвестиційного проекту або проведення навчання з підприємництва, інформаційних технологій чи написання якісних заявок на отримання грантів.

Зрештою, ви самі можете звертатись до команди Світу Громад (http://woc.org.ua/contacts) з запитом щодо вирішення тих чи інших конкретних питань у розвитку вашої громади. Ми ж допоможемо вам знайти необхідних спеціалістів чи можливості.


 

Публікації серії:

Світ Громад для людей

Світ Громад для бізнесу та місцевого економічного розвитку

Світ Громад для муніципалітетів (місцевої влади)

Світ Громад для організацій громадянського суспільства