12716219_827690547353736_8460638459039621033_o

Інститут Політико-Інформаційних Досліджень спільно з Молодіжний центр провели унікальний захід, де 70 молодих патріотів зі Сходу та Заходу України генерували думки щодо знаходження спільних рішень для трансформації України в умовах зовнішньої агресії. Все це відбувалося у форматі World Cafe.

Запрошені гості: екс-мер Луцька – Богдан Шиба, соліст гурту «ФлайzZza» – Андрій Тимчук  та телеведучий, шоумен – Михайло Кузьмич допомогли сформувати контекст для подальшої роботи.

12698530_827690900687034_7814262780258892795_o

«Коли йде війна внутрішній ворог більш небезпечний – зауважив Богдан Шиба – в таких умовах громаді необхідно ще більше згуртуватися та все переставити з голови на ноги за допомогою повсюдного громадянського контролю»

На думку Андрія Тимчука українців може і повинна об’єднати українська культура, українські пісні. «Ми не знаємо своєї музики, не цінуємо свого, нам нав’язують чуже. Культурна українська музика допомагає розвивати свідомість, тому вчіться розвивати, підхоплювати та поширювати своє, за інших умов – не буде України. Адже поки нами керують –  ми не станемо володарями власної долі».

Михайло Кузміч зауважив: «Ми знаємо про особливості культур багатьох іноземців, але не знаємо про Донецьк та зрештою про Запоріжжя, Кривий Ріг… А, взагалі, я давно казав, що Україну врятує внутрішній туризм, а для цього нам потрібні нормальні дороги».

Отримавши «їжу для роздумів» учасники почали розробляти власні пропозиції, в результаті напрацьовано кілька десятків ідей, ініціатив та проектів у 6 різних напрямах (і це лише за півтори години роботи, що доводить ефективність новітніх партисипативних технологій). Відразу після «тусовки» почали оформлюватись проектні групи, які і візьмуться за реалізацію всього, що напридумали (детальніше про напрями буде опубліковано на днях)

 23_(3782948)

71

P.S. Підтримка ІПІДом проведення Світового кафе – це результат переконання, що такі новітні практики та технології залучення людей до напрацювання інструментів вирішення суспільних проблем – зараз саме те, що потрібно. І наші переконання підтвердилися.

 

Для довідки:
«Світове кафе» (The World Café) – це дуже простий процес взаємодії, спрямований на широкий обмін думками, ідеями й досвідом. Учасники сідають за кавові столики, розмовляють і після закінчення певного часу переходять до інших столиків.
Такі раунди обговорень створюють живу «мережу» обміну думками й розширюють та поглиблюють колективні знання. Метафоричне ототожнення всього світу з кафе підкреслює важливість мережі словесного обміну й особистих взаємин, які створюють умови для пізнання, але часто залишаються невидимими. Цей метод заснований на припущенні того, що учасники вже мають мудрість і уявлення для розв’язання навіть найважчих завдань. Він дає змогу одержувати й використовувати глибокі знання про сутність речей.