os_01

8-10 квітня 2016 року вперше в Луцьку пройшов відкритий простір.

Організатор – ГО “Інститут Політико-Інформаційних Досліджень” в рамках проекту “Світ Громад – через змагання до прозорості та розвитку” зібрав представників громад з різних регіонів України. Окрім Волині до Луцька у гості приїхали з Луганщини, Полтавщини, Сумщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Чернівеччини, Тернопільщини, Хмельниччини, Івано-Франківщини, Рівненщини, Львівщини, Києва.

os_02

Учасники, а це голови та заступники голів об’єднаних і таких, що працюють над об’єднанням, громад, громадські лідери, представники обласних та районних адміністрацій, районних рад, підприємці.

Ідеологія відкритого простору базується на тому, що люди, володіючи унікальним досвідом, здатні, обмінюючись ним, напрацьовувати нові знання та генерувати нові проекти.

Процес децентралізації, багато в чому іще не структурований та не оформлений законодавчо, звісно створює багато питань. Тож можна констатувати – все тільки починається. І бажання людей приїжджати з різних куточків країни, щоб шукати рішення для впровадження змін, додає обережного оптимізму.

Як і передбачалось, лідери громад дуже чітко усвідомлюють необхідність відкритої реалізації політик, як ключового інструменту об’єднання громад, впровадження реформ та економічного розвитку. Проект #СвітГромад отримав схвальні відгуки, як можливість створити середовище для конструктивного змагання та конкуренції заради розвитку.

Цифри відкритого простору:

  • 3 дні
  • 33 учасники
  • 13 регіонів
  • 24 громади
  • 9 заявлених до обговорення тем
  • 4 краш-тести в форматі лабораторії живого тестування
  • 18 проектів, сформованих учасниками для подальшої реалізації.

Дякуємо усім учасникам відкритого простору за участь. За фінансову підтримку – U.S. Embassy Kyiv Ukraine, за світле і просторе приміщення – Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олени Пчілки, за фотозвіт – Vetra Varvara, за волонтерську підтримку – СГО “Молодіжна Платформа”, за пізнавальні і життєрадісні екскурсії – VisitLutsk.com, за смаколики – Рестпарк – Готель та Ресторан м.Луцьк, за поселення – Готель “Україна” м. Луцк, за логістику та організацію – Наталя Семиволос, за створення простору – Taras Tymchuk.

os_03

Фотозвіт з відкритого простору, Луцьк, 8-10 квітня

P.S. Крім того, цей відкритий прострі став першим, коли подібний формат використано для залучення майбутніх користувачів ІТ-продукту іще до старту його активної розробки.