woc_2

World of Communities – проект ІПІДу, що народився за підсумками участі у TechForumUkraine-2015.

Передумови (кілька нудних абзаців)

Одними із аспектів в контексті боротьби з корупцією, що активно обговорювались на ТехФорумі-2015 були: забезпечення прозорості реалізації політик та мотивація політичних та громадських лідерів до впровадження змін.

В Україні набирає обертів процес децентралізації, а отже значні права та ресурси отримають громади на місцях (особливо це торкнеться сільських територій в яких розпочато процес об’єднання та укрупнення громад). Паралельно з цим з’являються вагомі виклики щодо створення системи недопущення корупції та боротьби з її проявами на місцях. Завдяки об’єднанню ресурсів, людського потенціалу, новостворені громади отримують хороший шанс для побудови якісного та комфортного середовища для своїх жителів на основі новітніх технологій.

Разом з тим, впровадження інноваційних технологічних рішень дасть можливість першим об’єднаним громадам стати позитивним прикладом для наступних. Особливо у питання забезпечення прозорості місцевих політик, прагнення до змін та місцевого економічного розвитку. На жаль, на сьогодні відсутні єдині платформи для простого громадського моніторингу і недопущення корупції в діяльності створюваних органів місцевого самоврядування. Відсутні зручні технічні рішення для забезпечення прозорої бюджетної політики.

Через недосконалість законодавства, відсутність інформації в широкому доступі про успішний досвід побудови самодостатніх громад – місцеві лідери можуть втрачати мотивацію до впровадження змін у своїх громадах, вимушені вишукувати свої рішення для випадків, коли можна скористатись чужим досвідом. А це накладає вагомі додаткові витрати на й так дуже обмежені ресурси.

Що ми хочемо зробити (щоб не сказати “мета проекту”)

Ми плануємо розробити та втілити в життя середовище (у вигляді інтернет-сервісу) яке забезпечить нові об’єднані громади інструментами моніторингу, контролю, обміну позитивним досвідом та створить умови конструктивного змагання як одного з важливих факторів мотивації до впровадження змін.

Припустімо, круто. А до чого тут змагання?

Використання ігрових технологій ми вважаємо у ХХІ сторіччі, як потенційно дуже сильний мотиваційний фактор. В цьому контексті мотивація працює у двох площинах:

1. Отримання задоволення від гри, бо гра – це прикольно, це фан.

2. Підміна (перетворення) нудних дій та обов’язків (ага, розвивати українські громади – те іще задоволення) на більш цікаві, ігрові активності.

Які ж ігрові техніки можуть бути використані для громад. Їх десятки, можливо навіть сотні. Та почнемо з класики.

Рейтинги – це основа для конструктивного змагання. Навіть якщо усі досягли високих показників, то все одно хтось буде кращий, а значить є до чого прагнути й надалі.

Досягнення – це те, що люди так люблять у соціальних мережах – медальки, беджі, кубки і інші відображення окремих досягнень у царині розвитку громади.

Рівні розвитку – усі готелі хочуть бути 5-зірковими, для чого вони мають відповідати дуже чітким прописаним критеріям, громада теж може прагнути стати 5-зірковою, що означатиме виконання нею усіх вимог, що стосуються максимально комфортного проживання у ній.

Це лише невелика частина ігрових технік, що будуть використані для мотивації громад впроваджувати прозорість і зміни, а також включитись в конструктивне змагання заради того щоб отримати 5 зірок якості.

Якщо вам цікаво – підписуйтесь на новини проекту, буде цікаво і можливо навіть весело.