Громадська організація «Інститут Політико-Інформаційних Досліджень» заснована 12 жовтня 2005 року (тоді ще) студентами Національного університету “Острозька академія”. Починаючи з жовтня 2015 року, ми відновили свою активну діяльність, з огляду на події, що відбуваються в Україні і, ми переконані, дають усім українцям величезні шанси на побудову успішної країни.

Мета діяльності Інституту: сприяння духовному, інтелектуальному, фізичному та культурному розвитку суспільства, опираючись на ідеї сталого (зрівноваженого) розвитку, усвідомлюючи значущість глобальних світових процесів та становлення глобального інформаційного суспільства.

Інститут також сповідує перехід до розумного споживання ресурсів (природних, інтелектуальних, духовних, людських тощо) і взаємну допомогу у відповідь на потреби інших людей, живих істот і природи в цілому.

Спеціалізація: інформаційні, моніторингові та освітні проекти, що використовують сучасні інформаційні технології та соціальні інновації задля впровадження змін в Україні та розвитку громад.

Стратегічні програми

І. Розвиток громад

Ми переконані, що розвиток громад напряму залежить від їх спроможності задіяти для свого поступу новітні технології, професійні кадри та інструменти, що гарантують прозорість реалізації політик, формують сприятливе «еко-середовище» для бізнесу та інвестицій.

Проекти:

  • Фестивалі етнічних культур «Галас-2006», «Галас-2008», в рамках проекту «Фестиваль як технології місцевого економічного розвитку», м. Острог, Рівненська обл.
  • Дні джазової культури «Свобода сну», в рамках проекту «Фестиваль як технології місцевого економічного розвитку», 2006, м. Острог, Рівненська обл.
  • Молодь в дії, Луцьк 2016 (у співпраці з спілкою ГО «Молодіжна платформа») – розробка і впровадження системи змагання молодіжних лідерів, організацій та ініціатив на підставі використання ігрових технологій. Використання ігрових технології як ефективний інструмент залучення та навчання молоді основам громадянської активності.

ІІ. Моніторинг та е-врядування

Моніторинг – це не лише контроль за діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування. Наша мета – сприяти умовам за яких будь-який громадянин України зможе здійснювати такий моніторинг так легко як дихати.

Проекти:

  • «Транай (tranai.org.ua) – Система он-лайн моніторингу великих масивів даних для прийняття ефективних рішень». В рамках старту проекту було проведено моніторинг інформаційної активності кандидатів на посади міських голів обласних центрів та політичних партій, що подали свої списки кандидатів у депутати обласних рад на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року. Детальніше.
  • Світ Громад (World of Communities) – розробка та впровадження середовища (у вигляді інтернет-сервісу) яке забезпечить нові об’єднані громади інструментами моніторингу, контролю, обміну позитивним досвідом та створить умови конструктивного змагання як одного з важливих факторів мотивації до впровадження змін. Детальніше.

ІІІ. Освіта

Освіта – це в першу чергу просвітництво а іще практичне навчання, тренінги. А іще аналітика та спроби вкласти своє бачення у розвиток системи освіти України.

Проекти:

Трансформація суспільства в умовах зовнішньої агресії – це масштабний аналітичний проект ІПІДу, в рамках якого ми напрацьовуємо ідеї, інструменти, проекти та рекомендації щодо українських перспектив і перспектив України в умовах «після 2014-го». Для цього ми використовуємо і разом з тим популяризуємо соціальні інновації: відкритий простір, світове кафе, пошук майбутнього і новітні технології по обробці великих масивів даних. А також: класичні опитування, неформальні клуби, освітні та просвітницькі заходи, тренінги, форуми, конференції. Формуємо аналітичні групи та групи впровадження змін. Розробляємо рішення, які впровадження змін спрощують.

Перший захід в рамках проекту ми провели спільно з Спілкою громадських організацій «Молодіжна платформа» у форматі «Світове кафе» на тему: Як нам разом потрібно трансформувати українську культуру щоб залишитись незалежними та стати успішними українцями-містами-країною?. Детальніше.

100-денний ігровий освітній марафон ActivEast: Hate it? Fix it! – Освітній ігровий марафон-виклик тривалістю 100 днів, щоб прокачати себе і змінити свою громаду. Це спільний проект ГО ІПІД, ТОВ Світ Громад і проекту USAID Демократичне врядування у Східній Україні (DG EAST). Був розроблений та проведений для тих, хто проживає в Донецький та Луганській області, для того, щоб:

  • Виявити у себе та у колі своїх знайомих потенціал для впровадження локальних змін.
  • Прокачати у себе та своїх знайомих навички, які дозволять братися за реалізацію місцевих проектів, і навіть виграти місцеві вибори.
  • Зробити свій внесок у розробку освітньої ігрової онлайн-платформи Світ Громад [online].

Був реалізований у 2020 році. Резюме проекту можна прочитати тут.

Партнерство

Основним активом організації є мережа українських і міжнародних фахівців-практиків і вчених, які зацікавлені у впровадженні громадської діяльності, ініціатив, які змінюють Україну на краще. Інститут тісно співпрацює з місцевими організаціями, пропонуючи свій досвід та експертизу для взаємного співробітництва: